Wolne oprogramowanie

Przykładami programów opartych o licencje wolnego oprogramowania można podać coraz więcej są nimi np. systemy operacyjne, takie jak Linux i BSD, najbardziej znany i rozpowszechniony wśród użytkowników komputerów Windows, mający liczne wersje nie jest programem darmowym, za jego licencję należy zapłacić. Być może ta różnica staje się szansą dla innych konkurencyjnych systemów operacyjnych,o wiele mniej znanych.
Następne darmowe oprogramowanie to deburg GDB, biblioteki języka C, kompilator GCC, a także języki programowania Perl, edytor grafiki GIMP, Python, środowiska GNOME i KDE. Twórcy wolnego oprogramowania tworzą je z głową, dzięki jednemu wolnemu oprogramowania mamy dostęp do innego wolnego oprogramowanie, posiadanie jednego umożliwia obsługę drugiemu, dzięki temu możemy skorzystać już praktycznie z wszystkich możliwości, jakie daje nam komputer, bez ponoszenia dodatkowych opłat.
Debian, to projekt, który chce stworzyć w pełni wolne oprogramowanie, żaden z ich produktów,programów nie będzie wiązał się z ponoszeniem kosztów przez ich użytkowników. W ten sposób chce aby każdy mógł korzystać z pełnego oprogramowania bez żadnych ograniczeń, jakie często stanowią koszty, umożliwiające dostęp do danego oprogramowania.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.