OPEN SOURCE

Open source, oznacza otwarte oprogramowanie, często jest mylone z wolnym oprogramowaniem, czyli nazwą free software, nie jest to terminy jednoznaczne i z tego względu nie można ich używać zamiennie. Mają one wyraźne różnice między sobą i twórcy tego terminu wprowadzili je po to by nie było problemów z jego rozumieniem, jak to ma miejsce w wypadku definicji free software.
Twórcy open source nic nie mówią o kopiowaniu danego oprogramowania. Wspomina się o modyfikacji, rozpowszechnianiu, analizowaniu danego oprogramowania, definiowanego jako otwarte oprogramowanie, ale nie wspomina się jednoznacznie o możliwości jego kopiowania. To między innymi odróżnia twórców free software od open source.
Przykładami oprogramowania open source jest Mozilla oraz OpenOffice. Zwolennicy takiego podejścia także chcą zapewnić użytkownikom komputerów bezpłatny dostęp do oprogramowania, niezbędnego do pracy przy komputerze, są jednak zdania, że każdy program musi mieć swoją licencję, najważniejsze są dla nich dane techniczne danego programu i to na niego kładą główny nacisk w swojej działalności.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.